מידע על טיפול פתיחת תלתלים

פתיחת תלתלים - איך אנחנו קובעים את צורת הטיפול?

טיפול פתיחת תלתלים הינו למעשה אוסף של שיטות טיפול המיועדות להורדת נפח בשיער, מתיחתו, פתיחת תלתלים והרגעת חשמל סטטי. עוצמת הטיפול משתנה מלקוחה ללקוחה, וכך גם אופן הטיפול.
גילוי נאות: החומרים לפתיחת תלתלים בעלי תקן ישראלי ו/או ארופאי (אנו עובדים ישירות מול היבואנים) שוורצקופף, לוראל ומגוון נוסף בעלי רישיונות.
אנו שומרים לעצמנו את טכניקת העבודה והבחירה השימוש בחומרים השונים מתוך ניסיון רב ופועלים לפי הנחיות היצרנים של שלל המוצרים המצויים במספרה.
אנו מעדיפים שלא לבצע טיפול בנשים בהריון או מיניקות.

לטיפול של לקוחה שמגיעה בפעם ראשונה אצלנו אנו קובעים לפגישת יעוץ בתשלום של 150 ש"ח כאשר התשלום מתקזז במלואו כאשר ממשיכים לטיפולי שיער השונים.
מומלץ מאוד לקבוע דרך .

יש להגיע בשיער פזור שלא נאסף לפחות 48 שעות על מנת שנוכל לבחון אותו היטב בצורתו הטבעית ביותר.

איך אנחנו קובעים את צורת הטיפול?

התהליך מתחיל באבחון השיער – בדיקה של עובי השערה, האם מדובר בשיער טבעי או שעבר תהליכים כימיים אחרים. כמו כן אנו מבצעים בדיקה של חוזק השיערה ועמידותה. לאחר מכן ננהל עם הלקוחה שיחת תיאום ציפיות על מנת להבין מה המראה הרצוי לה.

במספרה אנו מקפידים על שלבים מקדימים אלו על מנת לבחור את החומר המתאים לביצוע הטיפול בצורה הטובה והמתאימה ביותר. המטרה היא כמובן לשמור על השיער, לטפח אותו בתהליך ולהשיג את התוצאה הרצויה.

אם מתאפשר, מומלץ לעשות מבחן רגישות לחומר הטיפול. במבחן הרגישות מורחים מעט מהחומר באזור נסתר וממתינים 48 שעות על מנת לוודא שאין רגישות לחומר. החומרים איתם אנו עובדים מאושרים כולם.

מפת סוגי תלתלים:

בד"כ מתולתלות בעלות שיער מסוג 4A, 4B, 4C יצטרכו טיפולי שיער ממושכים הדורשים הגעה בתדירות גבוהה יותר למספרה מכיוון שלשיער זה דורשים מס תהליכים על פני
תקופה מכיוון שהוא פגיע יותר ועדין יותר לטיפול.

אופן ההשפעה של פתיחת תלתלים תלוי בסוג החומר שהותאם ללקוחה, סוג השיער, איכותו, עוביו וכו, ישנן מס שיטות "מסורתיות" לביצוע פתיחת תלתלים:

מפת סוגי תלתלים

 

 • מוצרים מבוססי קרטין
  מיועדים לשיער פגום מאוד ו/או מובהר. שימו לב כי לא מדובר בהחלקת הקרטין המוכרת אלא בחומר מוחלש ייעודי לטיפול. החומר מאפשר ציפוי של השערה, אשר שומר על קשקשת השערה סגורה ובכך מונע את פיצול השערה, הגורם לשבירתה. בנוסף החומר נותן לה ברק ומרכך אותה.
  בבחירת עוצמת החומר נוכל לבחור ברמת הטיפול – הרגעת חשמל סטטי (פריז), הורדת נפח או פתיחת תלתלים עדינה עד משמעותית, בשיטה זו אנו עובדים עם מחליק.
  בפתיחה בשיטה זו לא ניתן להתחייב על צורת איכות התלתל ומתיחתו שכן שיער מובהר משתנה מלקוחה ללקוחה והמראה לא תמיד יראה אחיד.
 • פתיחת תלתלים על ידי מוצרים העובדים על קשרי הגופרית בשיער
  השערה מורכבת, בין היתר, מקשרי גופרית, אשר צפיפותם וסידורם משפיעים על צורת השיערה. תפקיד החומר הוא לפרק את קשרי הגופרית, ובטיפול אנו למעשה גורמים לסידורם מחדש. התהליך דומה לתהליך באיור (המתרחש בהחלקה) אך אנו לא מחליקים את השיער.
  ההקפדה על זמנים ואופן העבודה עם החומרים חשובה מאוד. זמן קצר מדי עם החומר על הראש לא יביא לתוצאה הרצויה, וזמן רב מדי יפגע בשיער. במהלך ההמתנה נבדוק כמובן את השיער מספר פעמים עד שנראה כי הוא מוכן והגענו לתוצאה הרצויה.
  לאחר שטיפת החומר הראשון במים קרים, מניחים את המנטרל, אשר מחבר ומקבע את הקשרים הגופרתיים בשערה. לאחר מכן שוטפים את השיער, מייבשים ומסדרים אותו. החומר בו אנו משתמשים חלש במיוחד ומיועד לתהליך. בעזרת הטיפול ניתן לתת ריכוך אינטנסיבי לשיער וכך להרגיע חשמל סטטי. כמו כן ניתן לפתוח את התלתלים ולהוריד נפח בשיער.
 • פתיחת תלתלים אורגנית
  בפתיחת תלתלים זו נעבוד עם מוצרי בעלי חומצות אמינו המטפלות בשיער תוך כדי פתיחתו ומתיחתו – חסרונה של השיטה זו שלא ניתן בוודאות לדעת את רמת פתיחת השיער ומתיחתו שכן של סוג שיער מהטבלה למטה שונה גם בגנטיקה שלו ולכן לעיתים חומר זהה לחלוטין יתן תוצאה שונה לסוגי תלתלים וסוג שיער שונה גם אם השיער דומה אחד לשני.

במקרים מסויימים בתוך התהליך אנו משתמשים בתוספי הגנה מותאמים, אשר שומרים על השיער ועל קשרי הגופרית בשערה. בנוסף להגנה שהם מספקים, התוספים גם מרככים את השיער ונותנים לו ברק וחיות.

קשרי גופרית בפתיחת תלתלים

דוגמאות לעלויות ומחירים:

 פתיחת תלתלים לשיער מקורזל 3500ש"ח פתיחת תלתלים לשיער פרוע ונפוח מאוד2500ש"ח פתיחת תלתלים והגדרת תלתלים לשיער יבש2500ש"חפתיחת תלתלים לשיער יבש ופגום 2000 ש"חפתיחת תלתלים לשיער מכווץ2000ש"ח

אופן ההתנהלות לאחר הטיפול משתנה בהתאם לסוג הטיפול שנעשה והלקוחה תקבל הדרכה מותאמת להמשך טיפול בבית. כמו בכל טיפול, מדובר בתהליך ולא בקסם של פעם אחת. אנו ממליצים לשמר את תוצאות הטיפול בבית בעזרת מוצרי טיפוח מתאימים.
לאחר הטיפול אין לאסוף בקוקו הדוק! ולא למתוח או לסובב לגולגול הדוק את השיער!, הברשת השיער תעשה בצורה עדינה ובמברשת רכה בלבד במקלחת על המסיכה.

איך אפשר לשמור על פתיחת תלתלים לאורך זמן ודרכי התנהלות לאחר פתיחת תלתלים:
יש להימנע מהכנסת השיער למי ים, בריכות גופרית ובריכה, שימוש במגוון מוצרים איכותיים, התנהלות נכונה עם השיער.
ניתן לחפוף מיד לאחר פתיחת תלתלים, חפיפה עדינה (שמפו ומסיכה איכותיים), הנחה של סרום בקצוות השיער וסירוק עדין בלבד.
יש להניח קרם לחות בנדיבות.

חידוש פתיחת תלתלים:

חידוש פתיחת תלתלים בשורשים הינו תהליך מורכב שכן יש לוודא לדאוג לטיפול בשורשים שצמחו ובין החיבור לשיער שעבר את התהליך.
עלות החידוש זהה לתהליך פתיחת תלתלים ראשונית למרות מורכבותו של התהליך הנ"ל.

 

באינסטגרם תוכלי לראות עבודות נוספות
https://www.instagram.com/omershimonihairsalon/

למאמרים נוספים:

איך לצאת מהחלקה או איך לטפל בשיער לאחר שימוש ממושך במחליק שיער

כתיבת תגובה

סגירת נגישות