החלקות השיער התפתחו מאוד בעשורים האחרונים, עם צאת ההחלקות היפניות והחלקות הקרטין לשוק. ניתן לחלק את סוגי ההחלקות להחלקות קבועות והחלקות זמניות.

החלקות קבועות הן החלקות המשנות את המבנה הכימי של השערה לצמיתות. בהחלקות אלו חידוש ההחלקה מתבצע על השורשים בלבד. בהחלקות הקבועות ישנן החלקות כימיות והחלקות יפניות.

החלקות כימיות מיועדות להחליק את השיער לצמיתות. בין החלקות אלו ניתן למצוא את גלאט GLATT של שוורצקופף, טנגו TANGO של אלגון ועוד. חלק מההחלקות הכימיות השתכללו עם השנים ואיכותן השתפרה. דוגמאות לכך הן החלקת משי SILK של אינדולה, לוריאל עם ההחלקה הצרפתית אקסטנסו X-Tenso, וולה עם STRAIGHTEN IT ועוד.

החלקה יפנית, בשונה מההחלקות הכימיות הרגילות, שומרת על השיער תוך כדי התהליך. ברוב המקרים, כאשר ההחלקה נעשית נכון, מי שעברה את התהליך תרגיש בסוף התהליך ששיערה רך יותר מכפי שהיה שיערה הטבעי לפני התהליך. ההחלקות היפניות החלו להתפתח בסוף שנות ה90 וממשיכות להשתכלל גם היום, ומופיעות אצל חברות רבות:

יוקו סיסטם עם יוקו YUKO, זוטוס עם קוואנטום QUANTUM, שוורצקופף עם החלקה גרמנית סדרת סטרייט STRAIGHT להחלקה יפנית, אינדולה עם סדרת ג'ול JUL, שיסיידו עם החלקת סנסיינס SENCIENCE ועוד.

ההחלקות הכימיות והיפניות הן החלקות קבועות המשנות לצמיתות את צורת השיער אשר עבר את התהליך. החלקות אלו מבוססות על פירוק קשרי הגופרית של השיערה וקיבועם בצורה שונה. חלק מההחלקות הכימיות שיצאו בשנים האחרונות וההחלקות היפניות, מכילות חומרים המיועדים לשמור על השיער במהלך תהליך פירוק קשרי הגופרית, ולהשאיר שיער רך, נעים ובריא ככל הניתן לאחר התהליך.

עוד על החלקות כימיות ויפניות והתהליך שהשיער עובר במהלך הטיפול, ניתן לקרוא פה.

החלקות זמניות הן החלקות מבוססות קרטין. החלקות אלו נחשבות פחות בריאות בשל הפורמלין (פורמלדהיד), המצוי ברבות מהן. הפורמלין הינו חומר מסרטן, ובמהלך תהליך ההחלקה גורם בדרך כלל צריבות בעיניים ושיעול. בחשיפה גבוהה מדי הפורמלין עלול לגרום לבעיות נשימה. בכל מדינה ישנו ריכוז פורמלין המותר לפי משרד הבריאות המקומי. בישראל, מרבית החלקות הקרטין אינן מאושרות על ידי משרד הבריאות.

היתרון המשמעותי של החלקת קרטין על פני ההחלקות הכימיות והיפניות, הוא שהיא ניתנת לביצוע על שיער שעבר תהליך הבהרה, דבר שאינו אפשרי ברוב ההחלקות הכימיות והיפניות שאנו מכירים. החלקת הקרטין נקראת פעמים רבות גם החלקה משקמת כאשר היא מבוצעת על שיער פגום, זאת מפני שהיא מחליקה את פני השטח של השיערה ונותנת הרגשה של שיער בריא ומבריק יותר.

בשיער פגום, הקשקשת החיצונית של השיערה פתוחה ויוצרת מראה של שיער "שרוף", וכמו כן הרגשה שהשיער מחוספס. הפורמלין בהחלקה מופעל בחימום, וגורם לקרטין להיתפס בקשקשי השיערה הפתוחים. כיום קיימות החלקות קרטין ללא פורמלין או עם פורמלין בריכוז נמוך מאוד. החלקות קרטין ללא פורמלין נקראות גם החלקות אורגניות. החלקות אלו מתבססות לרוב על חומצות אמינו העוזרות להחדיר את הקרטין לקשקשת. בין החלקות אלו ניתן למצוא את החלקת אינברטו INVERTO, לאסיו LASIO, ליתיום LITHIUM של קשמיר ועוד.

החלקת הקרטין מתנדפת מהשיער לאחר מספר חודשים. משך הזמן שההחלקה מחזיקה על השיער תלוי בסוג ההחלקה ובמצב השיער לפני ביצועה. מסיבה זו חידוש ההחלקה מתבצע על כל השיער ולא רק על השורשים, וזמן החידוש משתנה בהתאם להתנדפות החומר מהשיער.

החלקת קרטין פחות מתאימה לבעלות שיער טבעי בריא, שכן בשיער כזה קשקשת השיערה סגורה יחסית ולקרטין אין על מה להיתפס. בשיער פגום מאוד קשקשת השיערה פתוחה מדי, ולכן גם על שיער כזה השפעת ההחלקה תהיה קצרת מועד. אבחון נכון של השיער ועבודה נכונה עם החומרים הכרחיים כדי לקבל תוצאה טובה ואחידה.

למי מתאימה החלקה?

החלקה לא מתאימה לכולן. אנו מאמינים בביצוע החלקה רק כאשר הדבר תורם לאיכות החיים של הלקוחה ואינו פוגע בה בצורה זו או אחרת. לבעלות שיער מתולתל ומקורזל אנו לא ממליצים לעשות החלקה, שכן ההבדל בין השיער שעבר את תהליך ההחלקה ובין השורש המתולתל/מקורזל שצומח יהיה הבדל משמעותי וייצור מראה לא אחיד ולא מחמיא. כשרוצים להתחיל להחליק שיער, יש לקחת בחשבון את תדירות ועלות החידוש. ככל שהשיער מתולתל יותר, כך החידוש יהיה תכוף יותר. חידוש החלקה נע בממוצע בין 3 ל-6 חודשים, בהתאם לסוג השיער וקצב הצמיחה שלו.

לפני תחילת תהליך החלקה מכל סוג אצלנו במספרה, אנו מנהלים שיחת תיאום ציפיות, שכן כל חומר משפיע בצורה שונה על כל סוג שיער. בעת ביצוע תהליכי החלקה מכל סוג, אנו דואגים לאוורור המספרה בצורה מתאימה לנוחות הלקוחות.

לאחר החלקה, אין לחפוף את השיער במשך 4 ימים. כמו כן יש להשאיר את השיער פזור, גולש וחופשי למשך 4-7 ימים מביצוע ההחלקה. על מנת לשמר את תוצאות ההחלקה, במיוחד בהחלקת קרטין, יש להקפיד על שימוש במוצרי טיפוח מותאמים (כגון שמפו ללא מלח וכד').

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.