מעגל הקסמים למתולתלת

תלתלים זה אופי. שיער מתולתל יכול להיות רגוע או קופצני, שובב או רך וגולש. לכל מתולתלת יש את השיטות שלה להתנהלות עם התלתלים. עם זאת, יש מעגל קסמים שנכון לכל סוגי השיער ולתלתלים בפרט – התנהלות נכונה, מוצרים נכונים, תספורת נכונה והתמדה.

מה זו בעצם תספורת נכונה?

תספורת נכונה היא תספורת שמותאמת למבנה הפנים, אבל גם לסוג השיער ולסדר היום של הלקוחה. אם ללקוחה אין זמן לייבש את השיער עם דיפיוזר, למשל, צריך שהתספורת תיראה טוב גם בייבוש טבעי.

איך מתולתלת יודעת איזה מוצר נכון לה?

לזה אין תשובה אחת נכונה. סביר להניח שכל אחת תמצא מוצרים אצל מספר חברות. מומלץ כמובן להתייעץ עם מעצב השיער, במיוחד אם הוא מכיר מוצרים של מגוון חברות. עם זאת יש תמיד מקום לניסוי וטעייה. בחלוקה גסה, יש שתי קבוצות מוצרים עיקריות – מוצרי טיפוח ומוצרי עיצוב.

  • מוצרי טיפוח כמו שמפו, מסיכה וסרום – הם הבסיס לשיער רך, ממושמע ונטול חשמל סטטי. זה בעצם הבסיס שדרוש כדי להשיג את המראה הרצוי. 
  • מוצרי עיצוב כמו גלייז, קרם ומוס,  עוזרים לעצב את השיער בצורה הרצויה. לכל מוצר יש מטרה אחרת וישיג מראה אחר על כל סוג שיער. חלקם יתלתלו את השיער יותר וחלקם יעזרו להוריד נפח וחשמל סטטי. הם יעבדו הכי טוב על שיער שמטופל עם מוצרי טיפוח נכונים.

אנחנו אוהבים לעבוד בין היתר עם מוצרים של חברת TOLSOZ, פול מיטשל, שוורצקופף פרופשיונל, אולפלקס ולוריאל פרופסיונל.

מהי התנהלות נכונה?

התנהלות נכונה עם שיער מתולתל שונה מאחת לאחת. יש כאלו שמעדיפות לחפוף את השיער וללכת לישון איתו רטוב, יש כאלו שהולכות לישון עם שיער יבש. יש מתולתלות שאוהבות לייבש את השיער עם דיפיוזר ויש שאוהבות בשיטת פלופ או ייבוש טבעי.

אנחנו בדרך כלל נמליץ למתולתלות לנסות דרכים שונות מכיוון ששינוי בהתנהלות יוצר שינוי במראה השיער. כך כל אחת תדע מה היא מעדיפה. באופן כללי מתולתלת תרצה להתייחס לשיער שלה בעדינות – לא למתוח אותו, לא להבריש באלימות, לא להחליק בעזרת פן או מחליק וכדומה.

והחתיכה האחרונה של המעגל – התמדה

ההתמדה בבית היא החשובה ביותר, כדי שתוכלו להסתובב עם שיער מהמם כל יום ולא רק כשאתן יוצאות מהמספרה. למעשה, תלתלים בדרך כלל מסתדרים טוב יותר בבית כשבועיים אחרי התספורת ולא ביום התספורת עצמה. השאיפה היא שכל מתולתלת תדע בדיוק איך לטפל בשיער שלה ולהשיג את המראה שהיא רוצה.