סוגי תלתלים

שיער מתולתל הוא שיער שובב, בעל נוכחות וחיים משלו. כל מתולתלת יודעת שתלתלים זה לא רק אופי, זו דרך חיים. לכל מתולתלת הניסיון האישי שלה עם השיער – מה יגרום לו ל"יום שיער טוב" ומה יגרום ל"יום שיער רע". מתולתלות מלמדות את עצמן אם כדאי לשים את החומר על שיער רטוב או יבש, כמה לשים, איזה חומר לשים, מתי השיער נראה הכי טוב ועוד שאלות שהתשובה אליהן משתנה מאחת לאחת ומתלתל לתלתל.

שיער מתולתל דורש תספורת המתאימה לסוג השיער והתלתלים ולמבנה הפנים וההתנהלות היום-יומית של המתולתלת. בנוסף, לכל סוג תלתלים מוצרים המתאימים לו. מוצר שיתאים לאחת לא בהכרח יתאים לאחרת, ובעזרת ניסוי וטעיה כל מתולתלת מגלה דרכים מגוונות להציג את שיערה המתולתל בשלל מראות שונים.

ישנם סוגי תלתלים שונים, אנסה להציג את העיקריים שבהם:

 • שיער מתולתל-גלי: שיער שגדל בצורה גלית, כאשר גודל הגל שונה בין מתולתלת למתולתלת והשוני נובע מעובי השיערה, גנים, התנהלות עם השיער, תזונה, מצב נפשי, גיל, הלחות באזור המגורים ואורך השיער. ככל שהשיער דק יותר כך הוא יותר פרוע ופריזי וככל שהוא עבה יותר כך הוא יותר מוגדר. ניתן לעצב אותו בצורות שונות בעזרת חומרי עיצוב לשיער – מוצרים מסויימים יפתחו את התלתל ויגרמו לו להיות יותר גלי (יתקרב לצורת S), ומוצרים אחרים יגרמו לו להיות יותר מתולתל (יתקרב לצורת סליל), וגם הלחות תשפיע על מידת התלתול של השיער.
  l
  תלתל גלי
  l
 • שיער מתולתל סלילי: שיער שגדל בצורה סלילית, המזכירה קפיץ. שיער זה יכול לנוע בין שיער מתולתל גמיש לעיצוב, לשיער צפוף מאוד וקשה יותר לעיצוב. קוטר הסליל משתנה מאחת לאחת וכך גם צפיפותו – יכולה להיות מישהי עם סליל רחב וצפוף, ואחרת עם סליל רחב ומרווח (בדומה לקפיץ סגור או מתוח). בשיער אפריקאי, ניתן לראות סלילים קטנים מאוד וצפופים, ועל כן פחות גמישים, היוצרים את צורת ה"אפרו" המוכרת.
  j
 • שיער מתולתל שאינו סלילי או גלי: שיער שגדל בצורה המזכירה זיג-זג מעוגל, או שיער שצומח ללא צורה מוגדרת. שיער זה קשה יותר לסידור, ולרוב לאחר שפורעים אותו (בחפיפה או במגע יתר עם השיער) לוקח לו מספר ימים להסתדר שוב בקבוצות. בשיער כזה מומלץ להמעיט במגע ולהימנע ככל האפשר מאיסוף השיער ומתיחתו.
  t
  Fotor_144895873516675

 

כל סוג שיער דורש טיפול שונה. חלק מסוגי השיער ידרשו, למשל, תספורת על שיער רטוב וחלק תספורת על שיער יבש. סוג שיער מסויים ידרוש חומרי עיצוב מרככים, בעוד שאחרים חומרי עיצוב מקשים. כל תספורת וכל מוצר ייתנו מראה אחר. אנו שואפים להתאים לכן את התספורת הנכונה ביותר, ואת החומרים המתאימים ביותר על מנת שתגיעו למראה אותו אתן רוצות בשיער. אנו משלבים תספורות על שיער יבש ורטוב, שימוש במספריים או בתער, ומחזיקים במספרה טסטרים של מוצרים רבים על מנת ללמד אתכן איך השיער שלכן נראה בדרכים שונות, ואיך להוציא ממנו את המיטב.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.