למה לצבוע את השיער במספרה?

נשים רבות מעדיפות לצבוע את השיער בבית ולא לצבוע את השיער במספרה. צביעת שיער ביתית היא יותר נוחה, יותר זולה, בזמן שנוח לך ובפרטיות של הבית שלך. היא גם מאפשרת לעשות דברים בבית בזמן ההמתנה עם הצבע על הראש. אז למה, עם כל היתרונות האלו, תרצי לצבוע את השיער במספרה?

הדרך לצביעת שיער מלאה בפתרונות ביניים

מה הכוונה? את לא חייבת להתחיל לצבוע כשמתחיל לצמוח שיער שיבה. לרוב את תראי את השיערות הלבנות הרבה לפני שמישהו אחר ישים לב שהן שם. למה? ככה. אנחנו רואים את "הפגמים" בעצמנו יותר מהר ובצורה בולטת יותר מאשר כל אחד אחר. זה נכון גם לאקנה, קמטים ועוד.

ואם מעט שיער לבן ממש מפריע לך? הנה מספר פתרונות אפשריים:

  • אם הלבן מרוכז באזור מסויים בשיער, ניתן לצבוע רק את האזור הזה, ולא את כל השיער. צביעת שיער, גם עם הצבע הכי איכותי, פוגעת בשיער מכיוון שהצבע צריך לחדור לשכבה הפנימית של השיערה. ככל שנדחה את הצביעה, נוכל ליהנות משיער בריא וחזק יותר.
  • אם הלבן מפוזר בצורה אחידה בכל הראש, מה שקרוי גם "מלח פלפל", נוכל לעשות גוונים שיטשטשו את השיבה (בצבע בהיר מצבע השיער, או אפילו בצבע השיער עצמו).
  • אפשרות נוספת בפיזור שיבה אחיד היא לעשות "שטיפה". צבע שטיפה קרוי באנגלית tone on tone או צבעים שהם semi-permanent או demi-permanent, תלוי בצבע. מדובר בצבעים שעוצמתם חלשה יותר ורובם מבוססים על ציפוי השיערה יותר מאשר חדירה לשיערה, והם לא נחשבים צבע קבוע. הדהייה שלהם מהירה יותר, אבל הם מעניקים ברק לשיער, מכסים שיבה באופן חלקי, ובמקרים רבים מכילים חומרים המרככים את השיער. הטכנולוגיה משתנה בין הצבעים של החברות השונות. היתרון הוא מראה שיער טבעי בזכות הדהייה של הצבע, שעוזרת למנוע את המראה של "פס שורש" שאנו מקבלים כשהשיער צומח.
  • בצורה דומה לשטיפה, ניתן לצבוע בצבע שהוא לא אטום לחלוטין. ניתן לעשות זאת גם עם צבע קבוע, והיתרון הוא ששיער השיבה משתלב כמו גוונים בשיער הטבעי.
  • יש מקרים שבהם דווקא להישאר עם שיער לבן ולא לצבוע, ייתן מראה שיקי ואור לפנים. הכל תלוי בצורת הפיזור של שיער השיבה.

מעצב השיער יכול להתאים לך שיטת צביעה שתעזור לדחות את רוטינת צביעת השיער. הטכניקות אותן לומדים מעצבי השיער ומגוון צבעי השיער בהם הם משתמשים, עוזרים להתאים לכל לקוחה מה שנכון לה. חלק מהטכניקות שצויינו כאן ניתנות לביצוע רק על ידי מעצבי שיער.

את צובעת תקופה ומעוניינת להמשיך? הכי כיף ונוח לך בבית? תוכלי ליהנות מצבע מקצועי שנתאים לך בצורה אישית ויגיע אלייך במשלוח על ידי שליח. לחצי כאן והזמיני.

ואם אני רוצה לשנות צבע שיער?

גם במקרים בהם המטרה בצביעת השיער היא לגוון וליהנות ממראות שונים בשיער, מומלץ לעשות את השינויים במספרה. הדבר נכון גם בשל איכות הצבעים המצויים במספרה והאפשרות של מעצב השיער להעשיר את הצבע בתוספי הגנה הנמכרים למספרות, וגם בשל יכולת התאמת צבע מדוייקת. הנה מספר דוגמאות:

  • בשיער ישנם פיגמנטים חבויים (תוכלו לקרוא על זה עוד כאן). בצביעת שיער, הפיגמנטים האלו יוצאים החוצה. אישה שתרצה לצבוע את השיער לחום, תקבל פתאום גוון נחושתי-אדמדם. מעצבי השיער עובדים עם מגוון צבעים המאפשרים ניטרול של הגוונים האלו. מעצב שיער שמכיר את הצבעים שלרשותו, יידע לערבב את הצבעים שיעזרו להגיע לגוון בו את מעוניינת. לפעמים צריך לערבב מספר צבעים כדי להגיע לתוצאה רצויה.
  • גם בתוך האפשרות לשנות צבע שיער יש מגוון רחב של גוונים, לא פחות ממניפת צבעים לצביעת קירות. למשל צבע שיער אדום יכול להיות אדום-כתום, אדום-אדום, אדום-סגול, אדום-חום. הדהייה של הצבע מושפעת מהבחירה שלנו. רמת הבוהק  והעומק של הצבע משתנות מגוון לגוון. מעצב השיער יוכל "לכוון" את הצבע לפי הדקויות בהן את מעוניינת.
  • רוצה להיות בלונדינית? פה הסיפור הרבה יותר מורכב. תורה שלמה נפרדת, למעשה. יש הרבה דרכים להגיע לשיער בהיר ו/או בלונדיני. במקרה הזה, כדי לא לקבל שיער כתום או לחילופין לעשות נזק בלתי הפיך לשיער, מומלץ לצבוע במספרה.
  • בלונדינית ורוצה להכהות את השיער? את מסתכנת בגוונים שאת ממש לא רוצה לקבל, כמו למשל גוון ירוק. בכל תהליך של שינוי צבע, צריך להבין מה הפיגמנטים החבויים בשיער, ועל אילו צבעים מבוסס הצבע אותו בוחרים.

קשה לתקן צביעת שיער שגויה. חלק מהדברים שאנחנו נתקלים בהם בצביעת שיער ביתית הם כתמים של צביעה (אזורים בהם הצבע כהה יותר), צביעה לא אחידה של השיער (אזורים שלא נצבעו לעומת כאלו שנצבעו מספר פעמים), חוסר אחידות בגוון באזורים שונים בראש ופסים של צביעה בגוונים שונים. בנוסף צביעה ביתית לא תמיד אוטמת את השיער הלבן אותו רוצים לכסות. תיקון של צביעה ביתית לא נכונה עלול לעלות כסף רב, ובמקרה כזה על הזול תשלמי ביוקר.

ואם בכל זאת בחרת לצבוע את השיער לבד? את יכולה להזמין את הצבע המושלם עבורך במשלוח עד הבית. אם בחרת לקנות צבע לבד, יש כאן כמה טיפים שיעזרו לך לבחור את הצבע הנכון עבורך, וכאן על תהליך הצביעה לבד.