החלקה כימית והחלקה יפנית הן החלקות קבועות. חומרי ההחלקה משנים את המבנה הכימי של השיערה וכך משתנה צורתה. החלקה כימית והחלקה יפנית עובדות בצורה דומה. היתרון המשמעותי של החלקה יפנית על פני הכימית הוא שהיא שומרת על השיערה בתהליך, כך שבסיום ההחלקה, אם נעשתה בצורה נכונה, השיער ייראה בריא ומבריק ויהיה רך ונעים למגע. ישנן חברות ששיפרו את ההחלקות הכימיות שלהן כך שהשיער יישמר ויישאר רך גם לאחר התהליך. החלקות כימיות לא תמיד יצליחו להחליק שיער לחלוטין, והדבר תלוי בשיער הטבעי. תכונה זו נותנת להן יתרון על פני ההחלקה היפנית – ניתן לעשות החלקה בעלת מראה טבעי גולש ולא במראה חלק "קרשים".

מכיוון שאופן הפעולה הכימית של ההחלקות הכימית והיפנית וכך גם דרך העבודה איתן ודרך הטיפול בשיער, דבריי על החלקה יהיו למעשה על שני הסוגים השונים.

למי מתאימה ההחלקה?

ההחלקה מתאימה לנשים בעלות שיער טבעי או צבוע שאינו פגום מאוד, המעוניינות בשיער חלק. מעצב השיער מתאים את סוג ההחלקה לסוג השיער של הלקוחה. כיום קיימת גם החלקה יפנית לשיער מובהר שאינו פגום מאוד. חלק מהשיקולים של הלקוחה האם לעשות החלקה או לא הם זמן החידוש (ככל שהשיער יותר מתולתל כך תדירות החידוש גבוהה יותר) וכמובן עלות החידושים בהתאם לתדירות ושימוש בחומרים מתאימים לשיער מוחלק.

כיצד מתחיל תהליך ההחלקה?

תהליך ההחלקה מתחיל באבחון השיער – בדיקה של עובי השיערה, האם מדובר בשיער צבוע, טבעי או משולב טבעי וצבוע, האם השיער עבר החלקות או תהליכים כימיים אחרים בעבר, בדיקה של חוזק השיערה וכד'. לאחר מכן מומלץ לנהל שיחת תיאום ציפיות בין מעצב השיער ללקוחה על מנת להבין מה המראה המבוקש על ידי הלקוחה. במספרה אנו מקפידים על שני שלבים אלו על מנת לבחור את החומר המתאים לביצוע ההחלקה בצורה הטובה והמתאימה ביותר מבלי לפגוע בשיער.

אם מתאפשר, מומלץ לעשות מבחן רגישות לחומר ההחלקה. במבחן הרגישות מורחים מעט מהחומר באזור נסתר וממתינים 48 שעות על מנת לוודא שאין רגישות לחומר. בשלב הייעוץ הראשוני מומלץ לוודא עם מעצב השיער שהוא משתמש בחומר המאושר על ידי משרד הבריאות.

תהליך ההחלקה עצמו:

בשלב ראשון מורחים את החומר המחליק על השיער. השיערה מורכבת, בין היתר, מקשרי גופרית, אשר צפיפותם וסידורם משפיע על צורת השיערה. תפקיד החומר המחליק הוא לפרק את קשרי הגופרית, ובסירוק השיער ומתיחתו אנו למעשה גורמים לסידורם מחדש. איור להמחשת התהליך:

chemistry of japanese hair straightening

הקפדה על זמנים בשלב זה חשובה מאוד. מעט מדי זמן עם החומר על הראש לא יביא לתוצאה הרצויה, וזמן רב מדי יהרוס את השיער. במהלך ההמתנה על מעצב השיער לבצע בדיקה של השיער עד שהוא מזהה כי השיער מוכן וניתן להוריד את החומר הראשון.

לאחר שטיפת החומר הראשון במים קרים, מייבשים את השיער ומחליקים בעזרת מחליק. שלב זה עוזר לנו לקבע את צורת השיערה לפני מריחת החומר המנטרל אשר מחבר ומקבע את הקשרים הגופרתיים בשיערה. מורחים את החומר המנטרל וממתינים לפי הוראות היצרן. לאחר מכן שוטפים את החומר המנטרל במים, מייבשים ומחליקים בעזרת מחליק בשנית.

לאחר ההחלקה:

לאחר ההחלקה אסור להרטיב ו/או לחפוף את השיער למשך ארבעה ימים. בכלל זה מומלץ לא לבצע פעילות הגוררת הזעה. על הלקוחה לשמור על צורת השיער ישרה וגולשת – לא לשים כובעים או גומיות וכד'. אין לצבוע את השיער או לעשות תהליכים כימיים נוספים על השיער במשך שבועיים לאחר ביצוע ההחלקה.

מהי החלקה משולבת?

החלקה משולבת היא החלקה שבה משתמשים בחומר המחליק של ההחלקה הכימית או היפנית (החומר הראשון), ולאחר מכן במקום חומר מנטרל, משתמשים בהחלקת קרטין. החלקת הקרטין נתפסת בשיער ונותנת לו מראה מבריק יותר, ועוזרת להשאיר את השיער רך ובמראה בריא. הקרטין מתנדף לאחר זמן מה מהשיער ואז לרוב יש צורך לחדש את החלקת הקרטין.

חידוש החלקה:

כשמחדשים החלקה כימית או יפנית החידוש מתבצע על השורשים בלבד, ולא על החלק שכבר הוחלק בעבר. זמן החידוש הוא לפי רצון הלקוחה, ובממוצע כל 3-6 חודשים. ככל שהשיער יותר מתולתל כך תדירות החידוש תהיה תכופה יותר, שכן ההבדל בין השורש החדש שגדל ושאר השיער שהוחלק יהיה משמעותי.

החלקה אצלנו במספרה:

אנו מחזיקים מספר סוגי החלקות, כולם מאושרים על ידי משרד הבריאות, על מנת להתאים לכל לקוחה את ההחלקה הטובה ביותר עבורה.

איננו ממליצים לנשים מתולתלות ומקורזלות לעשות החלקה, מכיוון שברגע צמיחת השורשים נוצר מראה לא אחיד ולא מחמיא בשיער, הגורם לשיער להיראות פאתי וללקוחה לחדש את ההחלקה לעתים תכופות על מנת להימנע ממראה זה. אנו מאמינים שתהליכי החלקה ופתיחות תלתלים צריכים להיעשות בצורה כזו שהשיער שעבר את התהליך לא ייראה שונה באופן קיצוני מהשיער הטבעי, וכך תוכל הלקוחה להינות מהתהליך שעברה בלי התסכול שבצמיחת שורשים.

במספרה ניתן למצוא מגוון מוצרים המתאימים לשיער שעבר החלקה.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.