תסרוקת כלה

עיצוב השיער הינו חלק חשוב במראה הכלה ביום החתונה. ישנו מגוון רחב מאוד של תסרוקות אפשריות שונות שיוצרות מגוון מראות אפשריים. ישנן נשים שמילדותן מדמיינות את יום חתונתן ויודעות מה הן רוצות בדיוק, ישנן נשים שרוצות להיראות כמו ביום-יום רק יותר מסודר ולהישאר "הן עצמן", וישנן נשים שיסתמכו על דעות אחרים (מעצב השיער, משפחה, חברות וכד').

בעיניי, תסרוקת כלה צריכה לשקף את האופי והיופי הטבעי שלך, של אישיותך, ואת הלוק הכללי שאותו את מעוניינת לשדר. תסרוקת כלה אמורה להתאים למי שאת באמת ולא בהכרח להיות גרנדיוזית ומוגזמת. עם התאמת תסרוקת נכונה ליום חתונתך את תיראי כמו נסיכה, כוכבת או כל מה שתרצי להיות, והעיקר – תרגישי בנוח להסתובב, לרקוד, להשתולל ולשמוח ביום המאושר ולדעת שאת נראית בדיוק כמו שרצית בכל רגע.

 

אביא כאן את סוגי התסרוקות העיקריים בתסרוקות כלה:

  • תסרוקת אסופה: תסרוקות כלה המאופיינות בשיער אסוף היו ונשארו באופנה. ניתן ליצור איתן מראה דומיננטי ודרמטי או מראה רומנטי טבעי ונקי. ניתן להשתמש בתסרוקת אסופה גם כתסרוקת הדוקה ואצילית המצרה את תווי הפנים ומבליטה את העיניים ואת עצמות הלחיים. תסרוקת אסופה רומנטית תהיה מרושלת במידה הנכונה, בסגנון רך מאוד, וניתן לעצבה כך שתיראה כאילו יצרת אותה בעצמך. עם זאת, מנסיוני כמעצב תסרוקות כלה, מומלץ לשאוף להעצים את המראה, מכיוון שהאירוע לרוב מתבצע באור עמום ואיננו מעוניינים לאבד מאפקט הזוהר. יתרונן של תסרוקות הכלה האסופות הוא בכך שאפשר ליצור תסרוקות אסופות שאינן נופלות על העורף, ועל כן הן לא מחממות, ולרוב הן מחזיקות מעמד במשך כל ערב החתונה. תסרוקת אסופה מתאימה מאוד לשמלת כלה עם קולר, איקס או מפתח צוואר צר או מיוחד.
  • תסרוקת אסופה לכלה הנפתחת לתסרוקת חופשית: ישנן כלות המעוניינות לשנות את המראה שלהן במהלך החתונה. ניתן לבנות תסרוקת כלה מותאמת לשינוי המראה במהלך החתונה – בתחילת הערב תסרוקת אסופה, בעלת נפח ואופי, ובהמשך הערב, תסרוקת פתוחה ומשוחררת או תסרוקת חצי אסופה. תסרוקת מותאמת, מתאימה לכלות אשר מחליפות שמלות במהלך האירוע, ולכלות אשר מעוניינות במראה יותר מוקפד במהלך החופה, ובמראה יותר טבעי, פרוע וחופשי בזמן הריקודים. שחרור השיער יכול להתבצע בעזרת מעצב שיער או חברה טובה אשר נוכחת במהלך העבודה על התסרוקת ותוכל לקבל הסבר ממעצב השיער כיצד לשחרר את קיבוע התסרוקת בצורה נכונה. מי שבוחרת בשינוי מראה התסרוקת במהלך החתונה, בדרך כלל משחררת את התסרוקת לאחר ריקוד הסלואו הראשון של החתן והכלה כזוג נשוי. לבניית תסרוקת כלה אסופה הניתנת לפתיחה יש צורך בניסיון רב של מעצב השיער, על מנת שהשיער שהיה אסוף ייראה מצוין במצבו החדש, ועל מנת שהתסרוקת השנייה תישמר ותוצג באופן המוצלח ביותר מבלי להתפרק.
  • תסרוקת כלה פתוחה או חצי אסופה: על מנת ליצור תסרוקת כלה פתוחה או חצי אסופה המתאימה לשמלה, לאופי ולמראה הכללי, יש להביא בחשבון גורמים שונים, כגון: סוג השיער הטבעי, האם הכלה מעוניינת במראה טבעי או מוקפד, האם היא מעוניינת בנפח או לא ועוד. מנסיוני, כדאי להתחשב בגורמים נוספים כמו עונת החתונה, מזג האוויר, מיקום החתונה (הלחות באזור החוף ובאזור ירושלים, למשל, שונה), האם החתונה בחוץ או במקום מקורה, ואפילו שעת החתונה (צהריים או ערב). גורמים כאלו משפיעים על שיקוליי כמעצב תסרוקות כלה – האם ליצור תסרוקת בעזרת בייביליס מוברש, או תלתלי בייביליס סגורים, למשל, וכמו כן בחירת החומרים משתנה.
  • תסרוקת כלה עם תוספות שיער: תוספות שיער לתסרוקות כלה מתאימות לכלות בעלות שיער דליל, קצר או רגיל המעוניינות להוסיף אורך ועניין לתסרוקות על ידי שימוש בתוספות שיער אמיתי – אם בצבע השיער ואם בצבע אחר. עם תוספות שיער ניתן ליצור דוגמאות כגון קליעה ושזירה של צמות ואלמנטים נוספים, ובכך מתאפשר משחק ומגוון יצירתי ותסרוקת עשירה יותר. חיבור התוספות לשיער, אפשרי בדרכים שונות. באופן אישי, אני דוגל בחיבור ללא דבק, שהוא אסתטי יותר ואינו מזיק לשיער. בשיטה זו קל מאוד להסיר את תוספות השיער.
  • אביזרי שיער בתסרוקות ועיצובים לכלות: על מנת להעשיר את המראה ולהיות יוקרתית וזוהרת ניתן ומומלץ להוסיף אביזר שיער כתוספת לעיצוב תסרוקות לכלה. אביזרי שיער כגון קשתות, סיכות מעוצבות, מסרקיות, שרשראות, סרטים ופרחים עדינים – כל אלה מוסיפים ייחוד ורושם ומעניקים לתסרוקת את הניצוץ ואת הטאץ' הנדרשים לכלה והמצופים ממנה בערב החתונה. שיטות שונות לאיסוף שיער מצניעות תווים מסוימים – אזניים, צלקות, דלילות ועוד. בעזרת תסרוקות ניתן לשנות תווי פנים – להשתמש בתסרוקת על מנת למתוח את אזור העיניים, להצר פנים עגולות, להבליט פנים קטנות וכדומה. כך, בעזרת עיצוב שיער שונה –  אסוף, מוגבה, מתוח, קלוע ועוד, נוצרת תסרוקת כלה לפי המראה המבוקש.

 

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.